HV733ATTE6803D
Mfr.Part #
HV733ATTE6803D
Description
RES 680K OHM 0.5% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
Surface Mount
Composition :
Thick Film
Voltage - Rated :
3kV
Feature :
High Voltage, Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Factory Lead Time :
9 Weeks
Case Code (Metric) :
Power Rating :
1W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
3kV
Surface Mount :
yes
Series :
HV73
Height :
600μm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Resistance :
680kOhm
Number of Terminations :
2
Construction :
RECTANGULAR
Datasheets
HV733ATTE6803D
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE6803D
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 680kOhm, ±0.5%, -55°C~155°C