HV733ATTE6802D
Mfr.Part #
HV733ATTE6802D
Description
RES 68K OHM 0.5% 1W 2512
2
Surface Mount :
yes
Series :
HV73
Height :
600μm
Voltage - Rated :
3kV
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
3kV
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
1W
Resistance :
68kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Construction :
RECTANGULAR
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
HV733ATTE6802D
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE6802D
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 68kOhm, ±0.5%, -55°C~155°C