HV733ATTE6652F
Mfr.Part #
HV733ATTE6652F
Description
RES 66.5K OHM 1% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Feature :
High Voltage, Moisture Resistant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
66.5kOhm
2512 (6432 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Datasheets
HV733ATTE6652F
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE6652F
HV73 Series, Thick Film, 66.5kOhm, 1W, ±1%, -55°C~155°C