HV733ATTE6493D
Mfr.Part #
HV733ATTE6493D
Description
RES 649K OHM 0.5% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Thick Film
Power (Watts) :
1W
Resistance :
649kOhm
HV73
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Datasheets
HV733ATTE6493D
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE6493D
HV73 Series, Thick Film, 649kOhm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C