HV733ATTE6492F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HV733ATTE6492F
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 64.9K OHM 1% 1W 2512
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
64.9kOhm
Power (Watts) :
1W
Series :
HV73
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Feature :
High Voltage, Moisture Resistant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
9 Weeks
Composition :
Thick Film
Datasheets
HV733ATTE6492F
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE6492F
HV73 Series, Thick Film, 64.9kOhm, 1W, ±1%, -55°C~155°C