HV733ATTE625J
Mfr.Part #
HV733ATTE625J
Description
RES 6.2M OHM 5% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Mounting Feature :
Surface Mount
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
3kV
Surface Mount :
yes
Thick Film
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
3kV
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
6.2mOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
HV73
Construction :
RECTANGULAR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
2
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
600μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
yes
Datasheets
HV733ATTE625J
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE625J
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 6.2MOhm, ±5%, -55°C~155°C