HV733ATTE624J
Mfr.Part #
HV733ATTE624J
Description
RES 620K OHM 5% 1W 2512
2
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Resistance :
620kOhm
Termination :
SMD/SMT
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
3kV
Feature :
High Voltage, Moisture Resistant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Series :
HV73
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
1W
Voltage - Rated DC :
3kV