HV733ATTE624G
Mfr.Part #
HV733ATTE624G
Description
RES 620K OHM 2% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Surface Mount :
yes
Power Rating :
1W
Mounting Feature :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
620kOhm
Voltage - Rated :
3kV
Case Code (Metric) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height :
600μm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
High Voltage, Moisture Resistant
Construction :
RECTANGULAR
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±2%