HV733ATTE623G
Mfr.Part #
HV733ATTE623G
Description
RES 62K OHM 2% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
1W
Voltage - Rated DC :
3kV
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
3kV
Factory Lead Time :
9 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
ECCN Code :
EAR99
Series :
HV73
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Mounting Feature :
Surface Mount
2
Construction :
RECTANGULAR
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
62kOhm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height :
600μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Datasheets
HV733ATTE623G
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE623G
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 62kOhm, ±2%, -55°C~155°C