HV733ATTE6204F
Mfr.Part #
HV733ATTE6204F
Description
RES 6.2M OHM 1% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
1W
HV73
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
3kV
Tolerance :
±1%
Resistance :
6.2mOhm
Height :
600μm
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
3kV
Power Rating :
1W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C