HV733ATTE6203F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HV733ATTE6203F
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 620K OHM 1% 1W 2512
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Construction :
RECTANGULAR
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Case Code (Imperial) :
Composition :
Thick Film
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Weight :
40.511469mg
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
JESD-609 Code :
e3
Series :
HV73
Feature :
High Voltage, Moisture Resistant
Power Rating :
1W
Resistance :
620kOhm
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
3kV
Factory Lead Time :
9 Weeks
REACH SVHC :
Unknown
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated DC :
3kV
Published :
Height :
600μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
HV733ATTE6203F
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE6203F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 620kOhm, ±1%, -55°C~155°C