HV733ATTE6202D
Mfr.Part #
HV733ATTE6202D
Description
RES 62K OHM 0.5% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
Surface Mount
2512 (6432 Metric)
Power Rating :
1W
Height :
600μm
Resistance :
62kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Pbfree Code :
yes
9 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
3kV
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
3kV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5%
Tape and Reel (TR)
Construction :
RECTANGULAR
Surface Mount :
yes
Datasheets
HV733ATTE6202D
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE6202D
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 62kOhm, ±0.5%, -55°C~155°C