HV733ATTE6043D
Mfr.Part #
HV733ATTE6043D
Description
RES 604K OHM 0.5% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thick Film
Power (Watts) :
1W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
604kOhm
Datasheets
HV733ATTE6043D
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE6043D
HV73 Series, Thick Film, 604kOhm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C