HV733ATTE6042D
Mfr.Part #
HV733ATTE6042D
Description
RES 60.4K OHM 0.5% 1W 2512
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
60.4kOhm
Power (Watts) :
1W
Datasheets
HV733ATTE6042D
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE6042D
HV73 Series, Thick Film, 60.4kOhm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C