HV733ATTE564J
Mfr.Part #
HV733ATTE564J
Description
RES 560K OHM 5% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
9 Weeks
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Height :
600μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Construction :
RECTANGULAR
Power Rating :
1W
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Resistance :
560kOhm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
3kV