HV733ATTE5604F
Mfr.Part #
HV733ATTE5604F
Description
RES 5.6M OHM 1% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Mounting Feature :
Surface Mount
2
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
3kV
Power Rating :
1W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
3kV
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Weight :
40.511469mg
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Construction :
RECTANGULAR
Resistance :
5.6MOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
9 Weeks
Height :
600μm
Datasheets
HV733ATTE5604F
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE5604F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 5.6MOhm, ±1%, -55°C~155°C