HV733ATTE515J
Mfr.Part #
HV733ATTE515J
Description
RES 5.1M OHM 5% 1W 2512
2512 (6432 Metric)
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±5%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Surface Mount :
yes
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Voltage - Rated DC :
3kV
Construction :
RECTANGULAR
Termination :
SMD/SMT
Height :
600μm
Resistance :
5.1mOhm
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
3kV
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power Rating :
1W
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
HV733ATTE515J
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE515J
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 5.1MOhm, ±5%, -55°C~155°C