HV733ATTE514J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HV733ATTE514J
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 510K OHM 5% 1W 2512
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
3kV
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
3kV
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thick Film
Height :
600μm
Case Code (Imperial) :
Construction :
RECTANGULAR
Resistance :
510kOhm
Power Rating :
1W
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Feature :
High Voltage, Moisture Resistant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Factory Lead Time :
9 Weeks
Number of Terminations :
2
Series :
HV73
Surface Mount :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
HV733ATTE514J
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE514J
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 510kOhm, ±5%, -55°C~155°C