HV733ATTE514G
Mfr.Part #
HV733ATTE514G
Description
RES 510K OHM 2% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Resistance :
510kOhm
Series :
HV73
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
3kV
Mounting Feature :
Surface Mount
Construction :
RECTANGULAR
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
1W
Voltage - Rated DC :
3kV
JESD-609 Code :
e3
Height :
600μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
HV733ATTE514G
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE514G
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 510kOhm, ±2%, -55°C~155°C