HV733ATTE513J
Mfr.Part #
HV733ATTE513J
Description
RES 51K OHM 5% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Feature :
High Voltage, Moisture Resistant
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
1W
Construction :
RECTANGULAR
Height :
600μm
Resistance :
51kOhm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
9 Weeks
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Voltage - Rated DC :
3kV
Voltage - Rated :
3kV