HV733ATTE4992F
Mfr.Part #
HV733ATTE4992F
Description
RES 49.9K OHM 1% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
49.9kOhm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
9 Weeks
Power (Watts) :
1W
Datasheets
HV733ATTE4992F
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE4992F
HV73 Series, Thick Film, 49.9kOhm, 1W, ±1%, -55°C~155°C