HV733ATTE476J
Mfr.Part #
HV733ATTE476J
Description
RES 47M OHM 5% 1W 2512
2512 (6432 Metric)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
1W
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Height :
600μm
Voltage - Rated :
3kV
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Construction :
RECTANGULAR
Voltage - Rated DC :
3kV
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
47mOhm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±5%
Case Code (Imperial) :
Datasheets
HV733ATTE476J
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE476J
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 47MOhm, ±5%, -55°C~155°C