HV733ATTE475J
Mfr.Part #
HV733ATTE475J
Description
RES 4.7M OHM 5% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Tape and Reel (TR)
Construction :
RECTANGULAR
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±5%
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
3kV
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Feature :
High Voltage, Moisture Resistant
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated :
3kV
Resistance :
4.7MOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
600μm
Datasheets
HV733ATTE475J
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE475J
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 4.7MOhm, ±5%, -55°C~155°C