HV733ATTE4752F
Mfr.Part #
HV733ATTE4752F
Description
RES 47.5K OHM 1% 1W 2512
Factory Lead Time :
9 Weeks
Resistance :
47.5kOhm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
HV733ATTE4752F
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE4752F
HV73 Series, Thick Film, 47.5kOhm, 1W, ±1%, -55°C~155°C