HV733ATTE474J
Mfr.Part #
HV733ATTE474J
Description
RES 470K OHM 5% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Voltage - Rated :
3kV
Case Code (Metric) :
Construction :
RECTANGULAR
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Surface Mount :
yes
Resistance :
470kOhm
JESD-609 Code :
e3
2
Voltage - Rated DC :
3kV
Factory Lead Time :
9 Weeks
Height :
600μm
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
1W
Termination :
SMD/SMT
Mounting Feature :
Surface Mount
High Voltage, Moisture Resistant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
HV733ATTE474J
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE474J
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 470kOhm, ±5%, -55°C~155°C