HV733ATTE474G
Mfr.Part #
HV733ATTE474G
Description
RES 470K OHM 2% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Surface Mount :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
9 Weeks
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Composition :
Thick Film
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
470kOhm
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
600μm
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
3kV
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Feature :
High Voltage, Moisture Resistant
Voltage - Rated :
3kV
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Mounting Feature :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
1W
Construction :
RECTANGULAR
Pbfree Code :
yes
Datasheets
HV733ATTE474G
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE474G
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 470kOhm, ±2%, -55°C~155°C