HV733ATTE473J
Mfr.Part #
HV733ATTE473J
Description
RES 47K OHM 5% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
1W
Feature :
High Voltage, Moisture Resistant
Voltage - Rated :
3kV
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Voltage - Rated DC :
3kV
Construction :
RECTANGULAR
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±5%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Weight :
40.511469mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Surface Mount :
yes
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
9 Weeks
2
Height :
600μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
47kOhm
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
Datasheets
HV733ATTE473J
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE473J
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 47kOhm, ±5%, -55°C~155°C