HV733ATTE4704F
Mfr.Part #
HV733ATTE4704F
Description
RES 4.7M OHM 1% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Mounting Feature :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Composition :
Thick Film
Power Rating :
1W
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±1%
HV73
Height :
600μm
Voltage - Rated DC :
3kV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Construction :
RECTANGULAR
Case Code (Metric) :
Surface Mount :
yes
Resistance :
4.7MOhm
Voltage - Rated :
3kV
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
HV733ATTE4704F
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE4704F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 4.7MOhm, ±1%, -55°C~155°C