HV733ATTE4703F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HV733ATTE4703F
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 470K OHM 1% 1W 2512
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Construction :
RECTANGULAR
Resistance :
470kOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
3kV
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Voltage - Rated DC :
3kV
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e3
Published :
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Feature :
High Voltage, Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
1W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
HV73
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Composition :
Thick Film
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Height :
600μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
yes
Weight :
40.511469mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
HV733ATTE4703F
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE4703F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 470kOhm, ±1%, -55°C~155°C