HV733ATTE4703D
Mfr.Part #
HV733ATTE4703D
Description
RES 470K OHM 0.5% 1W 2512
Thick Film
Power Rating :
1W
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
600μm
High Voltage, Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
3kV
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Pbfree Code :
yes
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Series :
HV73
Voltage - Rated :
3kV
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
9 Weeks
Case Code (Metric) :
Construction :
RECTANGULAR
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistance :
470kOhm
Tolerance :
±0.5%
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
HV733ATTE4703D
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE4703D
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 470kOhm, ±0.5%, -55°C~155°C