HV733ATTE4702F
Mfr.Part #
HV733ATTE4702F
Description
RES 47K OHM 1% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±1%
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
3kV
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
600μm
Series :
HV73
Case Code (Metric) :
Power Rating :
1W
Case Code (Imperial) :
Feature :
High Voltage, Moisture Resistant
Construction :
RECTANGULAR
Composition :
Thick Film
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Resistance :
47kOhm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tape and Reel (TR)
REACH SVHC :
No SVHC
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C