HV733ATTE4642F
Mfr.Part #
HV733ATTE4642F
Description
RES 46.4K OHM 1% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
46.4kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
HV733ATTE4642F
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE4642F
HV73 Series, Thick Film, 46.4kOhm, 1W, ±1%, -55°C~155°C