HV733ATTE4642D
Mfr.Part #
HV733ATTE4642D
Description
RES 46.4K OHM 0.5% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Resistance :
46.4kOhm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
2
Power (Watts) :
1W
Datasheets
HV733ATTE4642D
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE4642D
HV73 Series, Thick Film, 46.4kOhm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C