HV733ATTE436J
Mfr.Part #
HV733ATTE436J
Description
RES 43M OHM 5% 1W 2512
Thick Film
Surface Mount :
yes
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
2
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
43mOhm
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
9 Weeks
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
1W
Voltage - Rated :
3kV
Tolerance :
±5%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height :
600μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Voltage - Rated DC :
3kV
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
HV733ATTE436J
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE436J
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 43MOhm, ±5%, -55°C~155°C