HV733ATTE435G
Mfr.Part #
HV733ATTE435G
Description
RES 4.3M OHM 2% 1W 2512
High Voltage, Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±2%
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
3kV
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Factory Lead Time :
9 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Tape and Reel (TR)
Height :
600μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Voltage - Rated DC :
3kV
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
4.3mOhm
Construction :
RECTANGULAR
ROHS3 Compliant
Power Rating :
1W
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Datasheets
HV733ATTE435G
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE435G
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 4.3MOhm, ±2%, -55°C~155°C