HV733ATTE434J
Mfr.Part #
HV733ATTE434J
Description
RES 430K OHM 5% 1W 2512
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
430kOhm
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
3kV
Composition :
Thick Film
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
9 Weeks
Voltage - Rated DC :
3kV
Height :
600μm
Feature :
High Voltage, Moisture Resistant
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
Power Rating :
1W
Construction :
RECTANGULAR
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Datasheets
HV733ATTE434J
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE434J
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 430kOhm, ±5%, -55°C~155°C