HV733ATTE434G
Mfr.Part #
HV733ATTE434G
Description
RES 430K OHM 2% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
3kV
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Construction :
RECTANGULAR
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
430kOhm
Height :
600μm
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
9 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Surface Mount :
yes
Series :
HV73
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
1W
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
3kV
Tolerance :
±2%
Datasheets
HV733ATTE434G
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE434G
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 430kOhm, ±2%, -55°C~155°C