HV733ATTE433J
Mfr.Part #
HV733ATTE433J
Description
RES 43K OHM 5% 1W 2512
Thick Film
Height :
600μm
HV73
Case Code (Imperial) :
2
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
2512 (6432 Metric)
Voltage - Rated DC :
3kV
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Voltage - Rated :
3kV
Weight :
40.511469mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
43kOhm
Surface Mount :
yes
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Construction :
RECTANGULAR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
HV733ATTE433J
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE433J
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 43kOhm, ±5%, -55°C~155°C