HV733ATTE364G
Mfr.Part #
HV733ATTE364G
Description
RES 360K OHM 2% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
1W
Resistance :
360kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Factory Lead Time :
9 Weeks
Voltage - Rated DC :
3kV
HV73
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Construction :
RECTANGULAR
Voltage - Rated :
3kV
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±2%
Height :
600μm
Datasheets
HV733ATTE364G
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE364G
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 360kOhm, ±2%, -55°C~155°C