HV733ATTE2943D
Mfr.Part #
HV733ATTE2943D
Description
RES 294K OHM 0.5% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±0.5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Series :
HV73
Resistance :
294kOhm
Feature :
High Voltage, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
HV733ATTE2943D
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE2943D
HV73 Series, Thick Film, 294kOhm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C