HV733ATTE2873D
Mfr.Part #
HV733ATTE2873D
Description
RES 287K OHM 0.5% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Resistance :
287kOhm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±0.5%
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
1W
Datasheets
HV733ATTE2873D
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE2873D
HV73 Series, Thick Film, 287kOhm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C