HV733ATTE2053D
Mfr.Part #
HV733ATTE2053D
Description
RES 205K OHM 0.5% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
HV73
Resistance :
205kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
1W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
High Voltage, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
HV733ATTE2053D
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE2053D
HV73 Series, Thick Film, 205kOhm, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C