HV733ATTE1695F
Mfr.Part #
HV733ATTE1695F
Description
RES 16.9M OHM 1% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
High Voltage, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Resistance :
16.9mOhm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
HV73
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
1W
Datasheets
HV733ATTE1695F
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE1695F
HV73 Series, Thick Film, 16.9MOhm, 1W, ±1%, -55°C~155°C