HV733ATTE134G
Mfr.Part #
HV733ATTE134G
Description
RES 130K OHM 2% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
High Voltage, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
9 Weeks
Resistance :
130kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Construction :
RECTANGULAR
Case Code (Metric) :
Thick Film
Height :
600μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
3kV
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount :
yes
Power Rating :
1W
Series :
HV73
Voltage - Rated :
3kV
Tolerance :
±2%
Termination :
SMD/SMT
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm