HV733ATTE1205F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HV733ATTE1205F
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 12M OHM 1% 1W 2512
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
HV73
Voltage - Rated DC :
3kV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
9 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
12mOhm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Weight :
40.511469mg
Composition :
Thick Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Feature :
High Voltage, Moisture Resistant
Height :
600μm
Construction :
RECTANGULAR
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
3kV
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Published :
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Pbfree Code :
yes
REACH SVHC :
Unknown
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Surface Mount :
yes
Datasheets
HV733ATTE1205F
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE1205F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 12MOhm, ±1%, -55°C~155°C