HV733ATTE114G
Mfr.Part #
HV733ATTE114G
Description
RES 110K OHM 2% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
9 Weeks
Tolerance :
±2%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Surface Mount :
yes
Composition :
Thick Film
Feature :
High Voltage, Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Case Code (Imperial) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
110kOhm
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height :
600μm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
3kV
Voltage - Rated DC :
3kV
Power Rating :
1W
Series :
HV73
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Construction :
RECTANGULAR
Datasheets
HV733ATTE114G
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE114G
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 110kOhm, ±2%, -55°C~155°C