HV733ATTE1004F
Mfr.Part #
HV733ATTE1004F
Description
RES 1M OHM 1% 1W 2512
Stock
4
In Stock :
4
Chip Resistor - Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
6332
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Construction :
RECTANGULAR
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Feature :
High Voltage, Moisture Resistant
Voltage - Rated DC :
3kV
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Voltage - Rated :
3kV
Case Code (Imperial) :
2512
Mounting Feature :
Surface Mount
Series :
HV73
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
1W
Factory Lead Time :
8 Weeks
Resistance :
1MOhm
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
HV733ATTE1004F
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE1004F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 1MOhm, ±1%, -55°C~155°C