HV733ARTTE8662D
Mfr.Part #
HV733ARTTE8662D
Description
HIGH VOLTAGE (ANTI-SULFUR)
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
86.6 kOhms
RoHS :
Details
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Series :
HV73-RT
Package :
Digi-Reel?
Termination Style :
Thick Film
Product Type :
Thick Film Resistors
Product Status :
Active
Power (Watts) :
1W
Voltage Rating :
3 kV
Height :
0.6 mm
Number of Terminations :
2
Features :
Anti-Sulfur, High Voltage
Power Rating :
1 W
Mounting Style :
PCB Mount
Width :
3.1 mm
Supplier Device Package :
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Technology :
Thick Film
Size / Dimension :
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Subcategory :
Resistors
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Length :
6.3 mm
Brand :
KOA Speer
Failure Rate :
Application :
High Voltage
Packaging :
Reel
KOA Speer
Ratings :
Datasheets
HV733ARTTE8662D
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ARTTE8662D
HV73-RT Series, Thick Film, 86.6 kOhms, 1W, ±0.5%, -55°C ~ 155°C