HV733ARTTE823G
Mfr.Part #
HV733ARTTE823G
Description
HIGH VOLTAGE (ANTI-SULFUR)
Chip Resistor - Surface Mount
Ratings :
Supplier Device Package :
Brand :
KOA Speer
Length :
6.3 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Packaging :
Reel
Composition :
Thick Film
Voltage Rating :
3 kV
Product Type :
Thick Film Resistors
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Mounting Style :
PCB Mount
Tolerance :
±2%
Height :
0.6 mm
Series :
HV73-RT
Power (Watts) :
1W
Application :
High Voltage
Package :
Digi-Reel?
Size / Dimension :
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Power Rating :
1 W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Subcategory :
Resistors
KOA Speer
Resistance :
82 kOhms
Failure Rate :
Width :
3.1 mm
RoHS :
Details
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Product Status :
Active
Termination Style :
SMD/SMT
Features :
Anti-Sulfur, High Voltage
Technology :
Thick Film
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Datasheets
HV733ARTTE823G
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ARTTE823G
HV73-RT Series, Thick Film, 82 kOhms, 1W, ±2%, -55°C ~ 155°C