HV733ARTTE433G
Mfr.Part #
HV733ARTTE433G
Description
HIGH VOLTAGE (ANTI-SULFUR)
Chip Resistor - Surface Mount
Brand :
KOA Speer
Voltage Rating :
3 kV
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Termination Style :
SMD/SMT
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Power (Watts) :
1W
Series :
HV73-RT
KOA Speer
Product Type :
Thick Film Resistors
Package :
Digi-Reel?
Power Rating :
1 W
Tolerance :
±2%
Technology :
Thick Film
Resistance :
43 kOhms
Ratings :
RoHS :
Details
Height :
0.6 mm
Width :
3.1 mm
Mounting Style :
PCB Mount
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Features :
Anti-Sulfur, High Voltage
Failure Rate :
Subcategory :
Resistors
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Packaging :
Reel
Supplier Device Package :
Application :
High Voltage
Number of Terminations :
2
Length :
6.3 mm
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Datasheets
HV733ARTTE433G
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ARTTE433G
HV73-RT Series, Thick Film, 43 kOhms, 1W, ±2%, -55°C ~ 155°C